IXS EDC Špičák 2012

Nakonec jsme to odjeli jen ve dvou, já a Petr Vaňhara, neb pan Joch trénoval nové pasáže na trati tak vehementně, až si naštípl nohu, což mu vystavilo sádrovou stopku na 6 týdnů. No a tak se nakonec v Mastrech radoval Vlasťa Hynčica, letošní největší Petrův konkurent na kopcích u nás i na Slovensku.

Závody fantastické, atmosféra, organizace, trať, počasí, prostě všechno,, jo taky díky klukům ze servisu Marzocchi (Grazie ragazzi) a občerstvení od RedBullu a všem lidem co se přišli kouknout!!!!!!

  Dík za foto Fotofotříkovi!! koukněte na víc na skocice.net

Pro zlato v elitě si vítěz J.Potgieter přijel až z Jihoafrické republiky a to je už pěkná štreka! Evropa byla

zastoupena naprosto dokonale a konečně i našinců bylo dost a dost včetně těch nejlepších, neb to měli jako součást kvaldy na MS. V kvaldě byl v necelé vteřině lepší Matěj před Adamem a ve finále si to otočili, ač to Adamovi stačilo pouze na bramborovou placku, škoda.

Doufám, že mě tam za rok zase pustí, rád bych trochu zrychlil i když ta trať mi to dává dost draho, neb jsem za ten víkend šel k zemi asi čtyřikrát a to padám opravdu mámo kdy. Ve finále bohužel ramenem do stromu a na kořeny těsně před cílem, ale vše se dalo rozchodit. Někteří kolegové a kolegyňky měli víc smůly a přiletěl i vrtulník. Slyšel jsem, že odstoupil po pádu i takový borec jako je Joshua Button.... Všem přeji rychlé uzdravení.

tak už nezbývá moc času na přípravu a bude to tady, dle mého nejprestižnější závod na DH scéně v naší zemičce. Trať na Špičáku je hodně zajímavá, má sice drobnou chybičku v podobě asi dvou nebo tří super pomalých zatáček, ale na druhé straně je to z kopce a střídá se naa ní několik povrchů a jsou tam samozřejmě i rychlé úseky. Dnes se již moc nepočítá s nějakým předjížděním, na to jsou kvalifikace, takže snad jen to, že pokud se vyjede stopa špatně, tak moc možností na opravu není. To bylo v loňském roce na obtíž v kamenné sekci v horní polovině, kde se kameny začaly dosti vyvalovat z místa, plus strašidelné počasí, takže to klouzalo dost a dost. Letos zatím tato místa drží, ale horší to zřejmě bude ve spodním měkkém lese, kde jsou dva seskoky, zatím celkem v pohodě, ale dopady dle mého nevydrží nápor desítek jezdců, no uvidíme.

Jinak bikepark je super a dalšími možnostmi na zábavné ježdění, snad až na jednu výjimku a to, že chybí vysloveně rodinný trail, takže 2,5 hodiny jízdy z Prahy je určeno pouze pro alespoň trochu zdatné jedince co již na DH/FR kole trochu umí, jinak si musíte zajet o kousek dál do Geissu.

Lanovka, zázemí v pohodě, milí lidé, takže já se těším.                                     P.U.

P.S. mimochodem po cestě jsem viděl u silnice obrovský plakát- billboard, což se u lokálního poháru neuvidí asi nikdy. Samozřejmě další servis pořadatelů s registrací a možností (dnes už nutností) on- line platby, atd.

Banners