2016 Chinese Downhill Špindlerův Mlýn

Letošní rok měl po sportovní stránce začít jinak než ty předešlé a také tak začal. Prostě žádná nuda. Sice zdraví držím jen tak tak na hraně, ale snažím se to nějak všechno dát do kupy. Pak vidím, že Michal Maroši opět chystá akcičku a nelze jinak, musím zkusit přihlášku. Akce "Márošáka" jsou prostě vždycky někde jinde, před lety jsem okusil RedBull Snowmanii, potom 4Down a tak Chinese DH nesmí chybět.

 

Je mi jasné, že tyhle akce jsou už celkem dost vostrý, protože Michal to tak prostě má. Přihláška je potvrzena, termín 20.2. se v posledním týdnu pracovních povinností krátí až moc rychle a tak se dostávám do garáže pro mou GT FURY v pátek před závodem asi v devět večer. Přehazuju pláště, měním rok neměněnou brzdovku, mažu řetěz a spát,,,je už sobota dvacátého. No jo. Ráno lidí mraky, ale s lyžema, tak jako já a Erich s "Dochtorem", stará banda, jdeme si to plužit a okouknout. Kluci mě neustále tvrdí, že to na bajcích dáme po modré, ale já viděl videa z loňska. Říkám že pokud Majkl nezařadil vyšší level na černé, tak to bude opravdu celá červená sjezdovka do Sv. Petra. No a ...jasně že červená. Závod super, je škoda, že lidé mého ražení nemají možnost prakticky nikde potrénovat, takže když houknea siréna, tak je to prostě poprvé se vším všudy. Také časování na rozdíl od podobných závodů ze zahraničí není ideální, protože neupravená sjezdovka skrývá mnohá překvapení a časem se snižuje viditelnost dosti podstatně. No nic, podmínky mají všichni stejné. Pro ty, co ještě neviděli videa, tak start probíhá stylem klasického starého 24hod. Le Mans, pěšky ke kolům, někdo 20 metrů, někdo víc, někdo tam možná běhá a hledá kolo ztracené v chumelenici dodnes. A pak už jen kolmo, letmo, přískoky, i po břiše, zádech. Až k hlubokému sněhu to jede super, pak víceméně už moc nejedu. Neva jsem v cíli, spokojený, dal jsem to a díky za takovou akci. GT Fury je asi ledoborec, díky fandění Ericha s Tomášem, všem lidem kolem tratě i v cíli (a že jich bylo), díky Majklovi M. Příště to dám zas!

 

foto, od kámošů, potom printscr z videa na iDnesu a z FB od Tomáše Sejkory 

Ohlédnutí za 2015

Rok 2015 nebyl závodním rokem, alespoň pro mne. Vývoj v Českém Poháru DH nabral směr, že by se mohl téměř vyhlašovat  Český Párek, místo Poháru, protože závodů je poskrovnu. To i Slovenský pohár nás válcuje, když v posledních letech mají po pěti, šesti závodech. K tomu ještě přibylo rozhodnutí o konci oblíbeného 3DHCupu, takže nebylo z čeho moc vybírat plus časové krytí s pracovními povinnostmi. Ale na druhou stranu kolo je kolo a tak přišly ke slovu výlety s rodinou a jeden kratší windsurfařsko-bajkový výlet na Gardu. Obě akce nutno co nejdříve zopakovat. Letos snad bude i nějaké to závodění. Hned první úkol bude pokusit se přihlásit na Špindl Chinese Downhill v druhé polovině února, aby se ten rok 2016 dobře rozjel.

o co jste přišli na konci sezóny 2014

konec minulé sezóny byla celkem p*del, konkrétně fialová, viz obrázek  (pro ochranu malých dětí, žen a slabších povah, si rozklikněte další stránku).

Read more: o co jste přišli na konci sezóny 2014

První letošní GT do světa a opět něžnému pohlaví

Ještě že ty holky máme, tato se zamilovala na první pohled do GT Helion COmp 20015, nebojí se ho krotit skrze SPD pedály a aby v tom bylo víc ženskosti, tak i novými botičkami.......  prosím vás, až za ní budete na trailech omámeně čumět, tak nezapomeňte řídit, nebo na chvíli slezte z kola.....

 

Letošní prodeje GT

Jsme moc rádi, že jsme opět dostali několik kol od GT do provozu a že je náš záběr široký ukazují Míša, se svou bílou LAGUNOU 24" (Magdička si na své GT prý chvilku počká) a nebo skvělé GT FURY TEAM našeho mladého týmového střelce Tomáše, tak ať vám to jezdí!!!

 

Banners