BORRATELLA

BORRATELLA je Chianti

V Hotelu ANETTE jsme se rozhodli, že je správný čas nabídnout něco nového a když nového tak opravdovou novinku. Vína z oblasti Chianti sice asi zná každý milovník vína, nicméně Borratella je čerstvým reprezentantem těchto tradic. Nový vlastník vinic se rozhodl, že nebude prodávat jen hrozny, ale že chce mít vlastní víno a myslíme si, že tak je to správně. Na začátek je zde Chianti Classico z odrůd Sangiovese a Cabernet, které dávají vínu rubínově červenou barvu s fialovými odlesky, harmonickou vůni po červených plodech v doprovodu s květinovými a mírně kořenitými tóny, s chutí správně taninovou, širokou a vyváženou a dlouhou ovocnou dochutí.

Vinifikace: Sklizeň perfektně zralých hroznů, macerace bobulí po dobu cca. 18/20 dní s častým promícháváním, fermentace při kontrolované teplotě v nerezových tancích.

Zrání: V Tonneaux a barikových sudech z francouzského dubu 2. a 3. použití po dobu 12 měsíců, dozrávání v lahvích po dobu 4 měsíců.

Podává se při teplotě 18°C, nejlépe k jídlům na bázi ragú, grilovaným masům a čerstvým syrům.

Víno z Borratella nosí známku Gallo Nero zaručující unikátnost původu a technologických postupů pro vína Chianti Clássico. Vinice jsou orientovány na jihovýchod v nadmořské výšce cca. 300m na vápenité půdě, středně jílovitého podkladu.

Borratella Chianti Classico si můžete ochutnat v restauraci hotelu ANETTE , nebo si ho koupit a vychutnat tam, kde to bude podle Vašeho uvážení nejvhodnější. Pro další informace neváhejte napsat na petr@hotelanette.cz .

Napsat komentář